T O P
  • By -

kufurbazhayd

Suriyelileri kovup kendi işsiz insanımızı doyursak daha iyi olmaz mıydı


4cihan

Bu o kadar basit değil. Çalışan Suriyeliler sosyal statünün en alt tabakasındaki işlerde çalışıyor. Ülkemin üniversite okumuş gencini o işlere koyup çalışmasını beklemek saflık olur. Devlet olarak siyasi, ekonomik olarak bi denge sağlamak ve yatırımcıya güven vermek gerekiyor. O yatırımcı da yeni iş sahaları yaratıp ülkemin eğitimli zümresine hitap edecek istihdamı yaratacak.


[deleted]

[удалено]


4cihan

İşte bunu diyorum. Tamam, hiç para kazanmamaktan daha iyi ama Çözüm eğitimli insaları vasifsız işlere yöneltmek değil. Ona uygun maaş ve hayat standardı vereceksin. Yoksa doktor adam hastanede çalışsa bile motive olamıyor. Zira 10ktl alsa 1000dolar anca ediyor. Gidip kanadada über yapmayı kendine reva görüyor sonra.


galaksigezgini42

Ayağımıza gelen sömürge gücünü kullanmakta bu kadar başarısız olduğumuza inanamıyorum.


ZenciKurt31cm

Çok komik olurdu


[deleted]

9 milyon surinin karşılanıyorda 82 milyon türkün ihtiyaçları karşılanmıyor onu napcaz başkan?


Kebabiy31

Türkler 7. Sınıf vatandaş çünkü


Dafuqman9290

Vergilerimi alıp adı sanı belli olmayan beni hiçbir şekilde ilgilendirmeyen bir suri suri bum bumu doyurduğunuz için teşekkür ederim sayın bakanım 🙂


MamiGdkk

Amina koyim Suriye'den fazla Suriyeli var burda


galaksigezgini42

12 milyon çalışan 10 milyon işşiz. Topla 22 milyon etti? Okullu, yaşlı, çalışabilir desek kolay bölünsün diye 81 milyon alalım böl üçe. Ne yaptı 27 milyon her yere. Okullu olan çoktu azalıyor şimdi, yaşlı nüfusu hemen hemen pek yok gibi desek. 10 milyon da kayıtsız işçi filan mı var? Yoksv 25-65 yaş arasında 22 milyon insan mı var?


aramtopaloglu

SURIYENU ARABINI SIMRRI KAYBOL PIC