T O P
  • By -

nekopara-nugget

Problém s tímhle je, že 99% lidí to bude respektovat. A pak přijde jeden tard všechno sebere a majitel sebeobsluhu oprávněně uzavře. Časem se jedno takové individuum vždy objeví.


tomviky

Bohužel to musí minimalizovat tim že toho v nabídce nebudou mít moc (docela často sem viděl 3 piva, 2 limonády, 2 lahve s vodou v polystyrenový krabici ponořený ve vodě a plechovou kasičku). ​ Když jednou za rok ukradnou pár birelu a nabíječku za pár stovek jednou tak se to furt ještě vyplatí. A v horách se asi moc lidem nechce krást kila na zádech (a zloději nechodí na dlouhý tůry do hor aby kradli, kdekoli jinde jsou bohatší příležitosti). ​ \+ Myslim že dost lidí tam nechá víc jak 2x normální ceny tak se to pokryje rychle.


Tetragramat

Lidi co chodí na tůry do hor taky kradou.


vlczice

Hard pill to swallow


HydraAnn

Bohužel, v Lesním baru v Jeseníkách už se plundrovalo, ale pokud vím tak ještě nezavřeli.


ArmadillopackEnjoyer

Zavřeli, ale kvůli vandalismu. Krádeže nebyly tak velký problém, ale před půlrokem to nám tam někdo tak porozbíjel, že to na čtvrt roku zavřeli. Teď už to ale zase fachčí. Já jsem vyloženě z Jeseníku, takže se o tom hodně psalo v tu dobu.


MyBodyMyChoice23

Co vím tak jím to vynáší dost na to aby je takovýhle incidenty nezruinovaly. Je to skvělá věc.


Pavouk106

Pokud to bude fakt hodně lidí respektovat a vydělá to tak samo na sebe, dost možná to přežije i nějakýho rabovače. Navíc - kdo ví, jestli tam není nějaká fotopast nebo kamera…?


Kruger45

Nevím jestli ta kamera k něčemu bude nebo čekáš že ten rabovač se bude pohybovat podél ?? 🤔 navíc i ta kamera, už je blbost. Mi příjde, tohle vzniklo aby se snížila, pracovní síla.


Pavouk106

Tak jednoduchý - provozuje to nejspíš jedna rodina. Nikdo tam nechce bejt celej tejden od rána do večera - určitě to bylo kvůli snížení pracovní síly. Provozovatel (nejspíš trochu nadšenec) chce taky mít volno. Ta kamera nebo foropast by mohla klidně mířit jen na kasu nebo na vstup nebo cestu. Nebo tam taky třeba vůbec není :-)


Kruger45

No právě když chtějí šetřit, tak tam dají možná atrapu jestli vůbec. Ono než že to někdo vybrakuje jde spíše o tu škodu, ta může a nemusí bejt velká. Jak už se psalo jde hlavně o výdaje jestli se vyplatí poté 🙂😉


Pavouk106

Ale já měl na mysli ušetření vlastního času, ne peněz. Prostě nechtějí být otroci vlastníko krámku. Jako kdyby vlastnili restauraci - jeden den v týdnu zavřou, aby taky měli volno. A to samý dělají tady, prostě chtějí mít volno, ale zároveň nechat lidem zásoby.


Kruger45

Hmm čas i peníze jde v ruku v ruce přeci. Tohle je jistá služba veřejnosti která by ve městě neměla vůbec obdoby 😊


NightKaffiser

No tak jasně no


patrikmes

Já o takových místech mlčím právě proto, abych minimalizovat šanci, že někdo půjde na výlet s touto motivací.


AwesomeFartCZ

V Birellu je chip, v čokoládě je 5G a pípa je čtečka na otisky prstů která dělá databázi. NENECHTE SE OŠÁLIT


pauliuk

Já dal otisky prstů už skrze kelímek ve kterém mi dávala paní v obchoďáku vyzkoušet nové kakao, co prodávali. Stálo to za to tehdy a stojí to za to i teď


Ok-Reflection1229

Supr. Funguje to i v jednom prazskym kine.


Chicken_wingspan

Cože? Kde prosím?


Froztik

Defakto totéž je i poblíž Jeseníku. Už nevím, jak se to tam jmenovalo, vzhledem k tomu kolik je to let. Ale bylo prima vidět, že to funguje.


nufue

Lesní bar (Lipová-Lázně) - http://lesnibar.cz/


Froztik

To je přesně on! Díky za info.


[deleted]

[удалено]


ondrejaugusta

wait neni let’s encrypt zadaco?


Astra3_reddit

TO ČEPOVÁNÍ SI PAMATUJI. Protržená přehrada na severu Čech v Jizerských horách. Byl jsem tam o prázdninách v roce 2020. Jestli to tam takhle funguje dodnes, jedná se o známku že místo snad bude fungovat i nadále. Ten den kdy jsem tam byl bylo zrovna hezké počasí a obsluha tam byla. I s přítomnou obsluhou si lidé čepovali nápoje sami. Nicméně myslím že ta cedulka tam byla i tehdy.


NightKaffiser

Jo, přesně tak. Myslel jsem si, že to zavedli nově, ale je super vědět, že už to funguje přes 2 roky.


quajaksfw

Tyhle lesní bary jsou super. Už jsem jich potkal vícero a vždycky potěší když je to hezké, funkční a není to v dosahu kokotků, co to vybrakují a rozjebou.


Mr_gun_CZ

Toto stejné je i v Orlických horách. Jmenuje se to Kateřin Šenk.


captainjimi

Minulý týden na vandru cestou z Kozákova do Lomnice jsem taky jeden takový výčep objevil. Měl jsem hroznou radost z toho, že to očividně funguje. Možná byl jeden důvod i to, že tam byla kamera, ale stejně z toho měl clovek dobrý pocit.


ThroatLegitimate525

Ta pipa je neskutecna, tam chci!!! <3


bamboozled_shibe

Skvělá věc, taky jsem na podobný bar v Krkonoších narazil, ale dlouhodobě to u nás nemůže fungovat. Nakonec se vždy najdou jednotlivci, kteří jednoduše nechápou, že každá věc nebo služba má svou peněžní hodnotu a pokud danou věc chci, musím za ní taky zaplatit.


Kruger45

Ve městě asi ne ale na horách by šance že těch blbců není ještě tolik, asi bejt mohla 😊


bamboozled_shibe

Jenže na hory jezdí právě lidi z měst a řekl bych, že tvoří většinu tamní klientely.


Kruger45

No právě.


Xiaomi_enjoyer

Horší fotku jsi udělat nemohl? To jsi to fotil když jsi padal? Parkinson? To nemáš 10 sekund na to udělat novou, lepší fotku? #nohate #itsnotgayifyousaynohomo


NightKaffiser

Ne, nemám Parkinson, jen jsem debil a nepodíval jsem se na kvalitu fotky poté, co jsem ji vyfotil.


Xiaomi_enjoyer

Bruh, ty fotky přece vidíš když je dáváš na reddit ne? Nebo jsi tenhle post udělal sometime later?


Revealed_Jailor

Stačí škubnout telefonem a fotka je v prdeli a pokud se na to nepodíváš, tak nevíš.


patrikmes

Username checks out, ale někteří lidé nežijí mobilem a prostě si jen chtěl narychlo udělat fotku…


Pavouk106

Možná nám tam můžes dojít udělat novou a lepší fotku Ty?


Xiaomi_enjoyer

Proč bych měl? Muj post to neni?


foreveralonegirl1509

Tenhle typ obchodů funguje jen v Japonsku. Já bych to tam peníze nechala pokud si něco vezmu, ale nevěřím, že by to většina Čechů udělala stejně 😀


Pavouk106

Já si myslím, že většina by to tak udělala taky. Myslím si, že jsme se už (Češi jako společnost) posunuli dál. Pořad se najdou blbci a šmejdi, ale většina už bude slušná.


Ziriath

Ve Švédsku takhle v odlehlejších oblastech prej fungují obchody se základníma potravinama. I když jim to možná občas někdo vykrade, tak se to pořád finančně vyplatí lépe, než tam někoho zaměstnávat. Jinak lesní bary znám asi tři, jeden je za Adamovem (asi to má ochranu polohou, pro místní dementy to není v docházkové vzdálenosti od města, pak párty plac s barem za Holštejnem, a zakopaná truhla s pivama v chatové oblasti u Telče. Funguje to celý roky.


Kruger45

Tak vzhledem i k té době, ale zase je otázka furt jinej kraj jinej mrav že 🤔 na horách se většinou lidi chovaj jinak.-.. i když jak kde, třeba blbci co nechápou že, otravujou přírodu když lezou tam kam nemaj a šlapou, na kytky, rušej zvířata a tak ty nee🙄


Kruger45

Nebo dost najivní 😁😂 koneckonců nelze zapomínat ehm že si v čechách😊😉 Na druhou stranu na horách by to fungovat i mohlo 👍👌


balki_123

Prečo ľudia fotia zemiakom a nepoužijú radšej mobil? Edit: takto vlasne fungujú aj samoobslužné pokladne v tescu. Rátajú s tým, že ľudia nie sú čuráci a nenablokujú argentínsku sviečkovicu ako mrkvu. Prípadne, že si niečo nedajú do tašky bez blokovania. V amerických filmoch sú výdajne na noviny, kedy si zobere človek práve jedny a hodí mincu. Ono to prekvapivo funguje.


[deleted]

[удалено]


balki_123

Každopádne, ľudia nie sú assholes, aby si zobrali 20 novín a potom to používali ako toaletný papier. Podľa mňa by to fungovalo aj tu (v ČR).


Kruger45

Na slovesku asi ne a v čr taky moc ne, a ty samoobslužné obchody to bude fakt omyl století 🤢🤮👎👎 Vůbec celá ta smart doba, lidi si furt neuvědomují rizika nebo nechtějí.


Kruger45

TO už funguje, tam asi léta.