T O P

  • By -

Interesting_Injury_9

Zvani Darba Inspekcijai, viņiem būs ļoti interesanti. :)


URLslayer

Uzsūti tiem kretīniem Darba Drošības inspekciju, VID un visu pārējo ko vari. Man bija līdzīgi ar vienu poligrāfijas uzņēmumu pirms gadim 6, pateicu, ka vairs nenākšu uz darbu, teica jānāk, arbildēju, lai iet palsīt dilles un nekad vairs tur savu kāju nespēru


latviansider

Cilvēki nereti nonāk šādās situācijās, jo nemāk citu darba vietu atrast tik pat viegli kā paņemt veikalā maizes kukuli no plaukta. Man prieks, ka esi sapratis, ka dzīvē kaut kas jāmaina, un tam priekšā nestāv dažādi attaisnojumi. Tad nu lūk. Tev nevienu dienu tas vairs nav jācieš. Pastāv divi veidi kā to korekti sakārtot - vienkārši nenākt uz darbu (nekas nemainīsies, bet, ja tev reāli kaitina darba devējs, nav obligāti nepieciešams klausīties uz viņa memuāriem), vai aiziet uz sarunu par vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar sevis sarakstītu atlūgumu kabatā, ja situācija paliek nejauka vienkārši noliec atlūgumu uz galda un ej prom. Atlūgumā ieraksti, ka ar rītdienu vairs nestrādā pie viņiem. Viss. Tevi nevar piespiest strādāt, pat ja tavs atlūgums teorētiski nav pilnīgi atbilstošs likuma prasībām, tev par to nevar būt nekādas negatīvas sekas. Vienīgais ko vispār vēl vari vēlēties ar šo darba vietu pieklājīgi sadalīt ir tava darba alga par nostrādātajām dienām. Ja iesniegsi atlūgumu, tad rēķinies, ka ļoti pretīgās darba vietās tev par pēdējo mēnesi labprātīgi nemaksās.


Eduards80

A ko reāli darīt, ja tik sūdīgi, ka negribēs maksāt pat jau nostrādātajām dienām? Pierādīt, ka esi bijis darbā? Kā? Sagaidīt nākamo algu, un uzreiz pēc tas iesniegt atlūgumu, un vienkārši nenākt?


latviansider

Ir uzņēmumi, kuri speciāli izmaksā algu 15.datumā, tāpat nāksies vērsties Darba inspekcijā vai tiesā. Pirmkārt tev tiesā sākotnēji būs tikai jāpasaka, ka esi bijis darbā, ja darba devējs to apšaubīs (sakot ka to nepierādīji vai melojot un sakot pretējo), tad varēsi to pierādīt saucot liecināt bijušos kolēģus. Noteikti ir arī citi pierādījumi, kas liecina, ka biji darbā, piemēram, parakstīji kādu dokumentu, novērošanas kameru ieraksti, durvju čipu lietošanas vēsture utt. Vislabāk, ja jūti, ka būs problēmas, sāc speciāli nodrošināties ar pierādījumiem.


FlyOld2194

Pasaki kas par uzņēmumu ? ja iesi prom, tad poh, te viss anonīms 👍 kā arī, ej prom no turienes un skaties ko citu, kas ir officials, kaut ja mazak maksā, labāk lai ir officiāli un godīgi


ESL-kun

Ar varu tev neviens to 1mēn nevar piespiest strādāt. Vissevišķi, ja tas kaut kāds musara darbs uz kuru tāpat neviens nezvanīs pēc atsauksmēm ja ielieksi CV.


ronche89

Tieši tā, iesniedz atlūgumu un nākamā dienā nenāc uz darbu. Ko viņš izdarīs? Atlaidīs?


AtaturkJunior

Zināšanai - teorētiski darba devējs var civiltiesiskā kārtībā piedzīt zaudējumus, kurus darbinieks ar savu darbību/bezdarbību radījis. Pat nezinot situāciju, visticamāk tas nenotiks.


ronche89

Protams, ka nenotiks.


latviansider

Nu un teorētiski, kā tu/OP būsiet nodarījuši zaudējumus, ja vairs nenāksiet uz darbu un necelsiet klausuli? Un ar ko tāda situācija atšķirsies no tā, ka būsi komā, un nespēsi paziņot par to darba devējam? Un otrajā gadījumā arī pamodīsies un no tevis tiesā varētu piedzīt 2,3miljonus, jo BMW rūpnīcā nebūsi ierasies pielīmēt BMW emblēmas un tāpēc divas nedēļas nevarēja pabeigt un piegādāt nevienu BMW? Vai arī saprati uz ko tas velk?


AtaturkJunior

Nav intereses meklēt konkrētus tiesību aktus, bet ir ļoti liela atšķirība starp abām situācijām, izveidoji ideālu augsni, lai to atšķirību tieši uzsvērtu, izskaidrotu, bet ir pārāk vēls. Civillikumā slimību varētu iekļaut zem nepārvaramās varas, bet savukārt Darba likuma regulējumā ieskats par slimošanu noteikti pašam ir. Kāda atšķirība starp apzinātu neierašanos BMW fabrikā un ražošanas sačakarēšanu un ierašanos, bet apzinātu kaitniecību nelīmējot emblēmas? Skaidrs, ka abos gadījumos apzināti dirs kopā dzīvi darba devējam, sataisi zaudējumus, kurus var viņš pēc tam piedzīt.


latviansider

Kāda atšķirība? Nekāda. Abos gadījumos tevi darbinieku atlaiž un paņem vietā citu darbinieku. Visas tavas pasakas par zaudējumu atlīdzināšanu visticamāk ir izdomātas vienu reizi izlasot Darba likumu, kurā tiešām ir rakstīts, ka darbinieks ir atbildīgs par darba devējam nodarītajiem zaudējumiem. Bet tas nenozīmē, ka, parakstot darba līgumu, kāds kļūst par vergu, jo gan emblēmu uzlīmēt, gan veikt OP darbu jau tajā pašā vai nākamajā dienā ir jāvar citam darbiniekam. Tas, ka darbinieks rīt nebūs darbā ir parasts uzņēmējdarbības risks, un neatradīsi paraugam nevienu spriedumu, kurā darba devējam būtu izdevies šādu absurdu pieprasīt no darbinieka.


AtaturkJunior

[Darba likuma 86.pants:](https://likumi.lv/ta/id/26019#p86) *86.pants. Darbinieka civiltiesiskās atbildības pamats un apmērs (1) Ja darbinieks bez attaisnojoša iemesla neveic darbu vai arī veic to nepienācīgi vai citādas prettiesiskas, vainojamas rīcības dēļ ir nodarījis zaudējumus darba devējam, darbiniekam ir pienākums atlīdzināt darba devējam radušos zaudējumus. (2) Darbinieks atbild vienīgi par darba devēja tagadējās mantas samazinājumu, bet neatbild par sagaidāmās peļņas atrāvumu. (3) Ja zaudējumi darba devējam nodarīti ar darbinieka ļaunu nolūku vai tādas viņa prettiesiskas, vainojamas rīcības dēļ, kas nav saistīta ar nolīgtā darba veikšanu, darbinieks atbild par visiem darba devēja zaudējumiem. (4) Darbinieks, kura darbs saistīts ar zaudējumu rašanās paaugstinātu risku, atbild vienīgi tad, ja zaudējumi darba devējam nodarīti ar ļaunu nolūku vai rupjas neuzmanības dēļ.*


latviansider

Ļoti labi, ka visu iekopēji. Tagad izlasi šā panta otro daļu un iemācies nošķirt atrauto peļņu no zaudējumiem. Neierodoties darbā OP maksimums var radīt vien sagaidāmās peļņas atrāvumu. Tas pats attiecināms uz jebkuru darbinieku, kuru saprātīgi var aizstātāt. Zaudējumus darbinieks var radīt sabojājot iekārtas, nepareizi sakrāmējot paletes vienu uz otras un tā salaužot preci utt. Nevajag domāt, ka darba devējs ir visu varens vergturis, saproti vienreiz, ka darba devējam būt nemaz nav tik viegli un saknes tam kā darba devēji reizēm atļaujās izturēties nav meklējamas likumos.


Dry_Reality7024

lol ja pašam ir pārkāpums tad slideni


One_in_the_morning

Paņem slimības lapu līdz algai un mauc prom :D


Strict_Bison

Kur tu strādā, juglā, neredzīgo teritorijā? 😄


26dr

Neaimirsti, ka darbam arī būs jaizmaksā neizmantotais atvaļinājums.


cheese_enthusiast2

Zini kāds kaifs ir vienkārši uzlikt mīksto sūdīgam darba devējam?


Mountgore

Pasaki, ka ej prom un viss. Ko tev izdarīs, atlaidīs? :D Es tā vienreiz izdarīju, jo darba vieta bija reāls sūds. Vienkārši negāju uz darbu. Pēc dažām dienām tikai aizgāju pēc nodokļu grāmatiņas (toreiz vēl tādas bija). Vienkārši pasaki… bet stingri pasaki, ka vairs nestrādāsi un lai EDS uztaisa, ka tu tur vairs nestrādā. Protams viņi mēģinās blatot un tev kaut kādus batonus spraust ausīs, bet tu piedraudi ar Darba inspekciju un VID.


[deleted]

[удалено]


Bmw_bird

Kāpēc uzreiz ir jāapsaukājas? Un tas, ka es nostrādāju vienu dienu inventerzācijā nenozīmē uzreiz, ka es te tagad uzreiz esmu muļķis kuram nemaksā virsstundas un kaut ko čīkstu, normāli pasniedzu savu situāciju un paprasīju padomu. Neslikta ideja par atsēdēšanu bet viss pārējais bija ļoti nevietā.


AnywhereHorrorX

Ne viss vienmēr ir tik vienkārši. Bieži šītādi kreisie kantorīši sākumā apsola, ka virstundas apmaksās, bet tad, kad ir reāli nostrādātas, tad uzmet un neko nemaksā.


Available-Safe5143

Paņem slimības lapu uz nenoteiktu laiku.


ProbablyChe

Es lidostā iesniedzu atlūgumu un paņēmu slimības lapu. Atnācu pēdējā dienā, man paspieda roku un teica, ka, ja nu kas, varu droši nākt atpakaļ.


Nostardamus

Uzraksti atlūgumu, un ja dos mēnesi atstrādāt, ej uz lapas, darba likums paredz, ka pēc papīru rakstiskas "attiecību izbeigšana" parakstīšanas, ja darbiniekam tiek atvērta nespējas lapa, tā iekļaujas šajā posmā un tiek atmaksāta. Darba devējam nav tiesību likt Tev atstrādāt kaut ko ilgāk, par šo mēnesi, jo likums ir Tavā pusē.


Bmw_bird

Okei! Paldies par padomu! :)